„Matematyczny Kalendarz Adwentowy”

W czwartek 28 kwietnia 2022 r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uczniowie z klasy 5b:

Nikola Bednarczyk, Kacper Kowalski i Ewa Zaczek zaprezentowali swoją pracę pt.: „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”.

Praca została zakwalifikowana do finału Małopolskiej Sesji Matematycznej.

Na poziomie klas IV-VI z całego województwa zakwalifikowało się tylko pięć projektów.

Inspiracją do napisania pracy była wystawa kalendarzy adwentowych wykonach przez uczniów pod opieką Pani Doroty Styczeń.

Uczestników konkursu przywitał prof. dr hab. Zdzisław Pogoda z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W skład jury wchodzili pracownicy krakowskich uczelni.

Wszyscy uczniowie wybrali ciekawe tematy i przedstawili je w interesujący sposób.

Przed ogłoszeniem wyników wykład pt O liczbach prostych (pierwszych) wygłosił profesor dr hab. Edward Tutaj – pracownik Instytutu Matematyki UJ.

Nikola, Kacper i Ewa uzyskali nagrodę II stopnia. Gratulujemy!