Klasa przygotowawcza realizuje projekt edukacyjny „KOCHAM KRAKÓW”

22 czerwca 2022 r. klasa przygotowawcza w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Kocham Kraków” odbyła podróż przez historię wehikułem czasu. Wyprawa nosiła nazwę: „Bajkowy Kraków w podaniu i legendzie”.

Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od spotkania z panią przewodnik na placu Matejki. Dowiedzieli się, że plac nosi nazwę wybitnego polskiego malarza. Na centralnym miejscu znajduje się Pomnik Grunwaldzki upamiętniający zwycięstwo polskich wojsk pod wodzą Władysława Jagiełły nad Zakonem Krzyżackim pod Grunwaldem.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Barbakanu oraz Bramy Floriańskiej. Te miejsca to część dawnych murów obronnych miasta.

Następnym punktem na planie wyprawy była Kamienica Hipolitów. Nazwa budynku pochodzi od nazwiska bogatych kupców włoskich, którzy byli jej właścicielami.
Na każdym z pięter kamienicy uczniowie podziwiali piękne wnętrza, sprzęty oraz wystrój mieszkającej tam w XVII wieku rodziny.

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, dzięki której poznały kilka z najbardziej znanych w Polsce i na świecie miejsc 🙂