Wydarzenia

KLASA PRZYGOTOWAWCZA REALIZUJE PROJEKT EDUKACYJNY „KOCHAM KRAKÓW

Dn. 14 VI 2022 r. uczniowie klasy przygotowawczej I – III wybrali się na drugą wycieczkę po Krakowie w ramach projektu edukacyjnego „Kocham Kraków”. Tym razem zwiedzanie Krakowa zaczęli od Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli kościoła OO. Karmelitów Na Piasku. Kościół ten został wybudowany pod koniec XIV wieku z fundacji Królowej Jadwigi i Władysława II Jagiełły.

Na zewnętrznym murze można zobaczyć odciśniętą – wg legendy – stopkę Królowej Jadwigi. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie było Muzeum Collegium Maius. Mogli tam zobaczyć piękny zabytkowy zegar, który czterokrotnie w ciągu dnia otwiera się i ukazują się w jego drzwiach figury osób związanych z dziejami Akademii Krakowskiej: pedel, królowa Jadwiga, król Władysław Jagiełło, św. Jan z Kęt, Hugon Kołłątaj i rektor Stanisław ze Skalbmierza. Podczas pochodu tych postaci wygrywana jest muzyka dworska .Na koniec naszej wycieczki dzieci dotarły na krakowski rynek, gdzie poznały legendę związaną z dwoma braćmi budującymi wieże Kościoła Mariackiego i wysłuchały hejnału. To była kolejna piękna i ciekawa wycieczka 🙂

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme