Czytanie jest trendy!

ksiazki21Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ
czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą,

kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie

proszą.”

( Baron von Munchhausen )

W bieżącym roku szkolnym chcemy, aby nasi uczniowie jeszcze bardziej polubili czytanie. Specjalnie dla nich, już od października, rozpoczynamy projekt edukacyjny „Czytanie jest trendy” w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”.
Projekt nakierowany na kształtowanie nawyku czytania, zapoznania z różnorodną literaturą dziecięcą czy wyrabiania zamiłowania do książek.
Będzie dużo ciekawych przedsięwzięć i konkursów, a przede wszystkim dużo czasu na czytanie książek.
W ramach programu uczniowie naszej szkoły wezmą udział m. in. w następujących wydarzeniach:
– spotkania czytelnicze ”Magia czytania” – głośne czytanie książek przez dorosłych;
– prezentacje książek czytanych przez uczniów „Warto przeczytać” – uczniowskie recenzje
umieścimy w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej;
– spotkania autorskie;
– pasowanie uczniów na czytelników;
– uczestnictwo w warsztatach, zajęciach łączących edukację czytelniczą z bajkoterapią
i działaniami plastycznymi – współpraca z bibliotekami publicznymi;
– konkursy plastyczne:
„Moja ulubiona książka”; „Plakat reklamujący czytanie”, „Książki, które polecam”;
– konkursy literacko – plastyczne:
„Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce”, „Patron naszej Szkoły”;
– konkurs Pięknego Czytania;
i wiele innych wydarzeń…

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów (zakładka Uczniowie)