Matematyczny rower STARS

20150831_135815Rozpoczynając nowy rok szkolny 2015 / 2016 mogliśmy podziwiać wystawę, na której uczniowie klas piątych zamieścili projekty rowerów matematycznych.

Zaprezentowane rowery poruszają się nie tylko za pomocą mięśni, ale i działań matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Podobno trwają badania nad rowerami napędzanymi działaniami na ułamkach zwykłych, a nawet dziesiętnych … . No, ale to już wyższa szkoła jazdy 🙂

W konkursie zwyciężył projekt roweru matematycznego spółki Szymon & Wiktor. Wszyscy finaliści odebrali nagrody – gadżety STARS.

Razem z projektantami zachęcamy wszystkich do podróżowania do szkoły rowerami i to nie tylko matematycznymi, muzycznymi, historycznymi, ale i tymi zwykłymi J.

Dziadura Szymon Wędzicha Wiktor

Waśniowska Natalia 5b Wójtowicz Klaudia Nakonieczna Wiktoria