Zegary przez wieki

W mroźny listopadowy dzień klasa III d wybrała się na warsztaty do Muzeum Narodowego. Tematem spotkania była „Historia mierzenia czasu”.Przemieszczając się po salach muzealnych, jednocześnie podróżowaliśmy w czasie po wszystkich epokach aż do współczesności. Dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji, np. tego, jak dawniej ludzie odmierzali czas, jakie były rodzaje zegarów oraz kim był Chronos. Pani przewodniczka odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Podczas zajęć mogliśmy również wykazać się wykorzystaniem zdobytej wiedzy podczas indywidualnych jak i grupowych zadań. Był również czas na wyzwolenie swojej kreatywności – dzieci tworzyły swój własny zegar.
To była wspaniała wycieczka. Pomimo niesprzyjającej pogody wróciliśmy bardzo zadowoleni.