Spotkanie w Multikinie

.W  listopadzie uczniowie klas IV a,  V a, b i c mieli możliwość uczestniczenia w Akademii Filmowej Multikina  połączonej z pokazem filmu „Najlepsze przyjaciółki”. Głównym punktem programu było spotkanie ze specjalnymi gośćmi. Pierwszym prelegentem była pani psycholog i pedagog mgr Aneta Sendra -Wójcik. Opowiedziała ona o wyzwaniach związanych z niepełnosprawnością wśród dzieci oraz o trudnościach w komunikacji z rodzicami.  Uświadomiła dzieciom, że „musimy być odpowiedzialni, za to co oswoiliśmy”. Po prelekcji uczniowie obejrzeli film, który był kolejną lekcją odpowiedzialności…
….podróż to nie tylko sposób na odkrywanie nowych miejsc. To także okazja, aby poznać swoich towarzyszy, dowiedzieć się czegoś o sobie samym i zdobyć kolejne umiejętności. Szkolne koleżanki, Margaux i Cathy, przekonują się o tym, gdy podejmują heroiczną decyzję, aby przywrócić wolność oswojonemu kaczątku. Uciekają spod nazbyt troskliwej opieki rodziców, stawiają czoła niemałym wyzwaniom, poznają proste radości, uczą się odpowiedzialności. Piękna opowieść o niezwykłej przygodzie i rozkwitającej przyjaźni w przystępny dla młodego widza sposób podejmowała tematy związane z dojrzewaniem.

Kolejnym zaproszonym gościem był  pan Aleksander Trębacz, autor projektu  „Spotkania z Astronomią”,  który opowiedział nam o cudach wszechświata .  Wszyscy słuchali uważnie wykładu i aktywnie odpowiadali na pytania.

Spotkanie należało do udanych, każdy z nas dowiedział się czegoś
o sobie i wszechświecie .