Mikołajki przygotowane przez uczniów klasy II b i II e

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje. Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci? O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj święty.Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…”

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.  Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy wizyty upragnionego gościa. Uczniowie klas I – III zgromadzili się w sali gimnastycznej,  aby, podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy II b i II e, oczekiwać  na św. Mikołaja. To była wspaniała chwila, kiedy Mikołaj, śpiewając : „Ho, ho, ho, wszystkie dzieci znam, ho, ho, ho każdemu coś dam…..” przybył  w zaprzęgu reniferów i śnieżynek do nas i rozdał każdej klasie wspaniałe prezenty.