Czas Bożego Narodzenia

Uczniowie klasy 6a wybrali się do Muzeum Etnograficznego, aby  na nowo odkryć zwyczaje bożonarodzeniowe i poznać ich symbolikę.

Zaciekawiły nas opowieści o tym, że wszystko, co znajduje się na naszych stołach podczas wigilijnej wieczerzy nie jest przypadkowe. Coś z pola, sadu, wody i lasu, aby przez cały rok nie zabrakło chleba i wszyscy byli zdrowi. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała także o tym, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki i dlaczego na podłaźniczkach zawieszano jabłka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali piękne ozdoby – światy, które powstają z opłatka.