Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III w Szkole Podstawowej nr 64

Zorganizowaliśmy pierwsze nieoficjalne mistrzostwa Dzielnicy III w indywidualnym tenisie stołowym.  Już dawno myśleliśmy o dzielnicowym turnieju tenisa stołowego. Nie posiadaliśmy jednak dostatecznej ilości stołów. W tym roku, dzięki pomocy Rady Dzielnicy III, udało nam się kupić czwarty stół i bez obaw mogliśmy przystąpić do realizacji turnieju.

Chcieliśmy zorganizować zawody w takiej formie, żeby wszyscy zawodnicy rozegrali dużo spotkań. Na zawodach międzyszkolnych, ze względów organizacyjnych, gramy systemem „rosyjskim”   (do dwóch przegranych spotkań ). Oznacza to, że zawodnik, który pechowo wylosował silnych przeciwników, odpada po dwóch przegranych meczach. Dlatego postanowiliśmy nasze zawody rozegrać systemem „każdy z każdym”.

Szkoły były reprezentowane przez dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Osobno rywalizowały dziewczęta i osobno chłopcy. W turnieju wzięły udział reprezentacje trzech szkół                    z naszej dzielnicy : SP 95,   SP 114 i drużyna gospodarzy – SP 64. Każdy zawodnik miał do rozegrania pięć meczów. Spotkania były bardzo zacięte i nikt się łatwo nie poddawał. Nad całością zawodów czuwali oczywiście nauczyciele wf, ale trzeba pochwalić sędziów stolikowych, uczniów SP 64, którzy bezbłędnie wywiązali się ze swojej roli.

O ile w kategorii dziewcząt rywalizacja przebiegała spokojnie, o tyle u chłopców o klasyfikacji końcowej zadecydowały tzw. „małe punkty”.

A oto wyniki I Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III :

Dziewczęta :

1. Patrycja Michalik SP 114
  2. Marcelina Łata SP 114
  3. Amelia Oryl SP 64

Chłopcy :

1. Tymon Marzec SP 95
  2. Bartosz Palimąka SP 95
  3. Karol Zieliński SP 114

Klasyfikacja końcowa szkół :

1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 114
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 95
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 64

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, a wszystkie szkoły nagrody w postaci sprzętu sportowego. Fundatorem nagród są Radni Dzielnicy III, którym dziękujemy za wkład w rozwój sportu szkolnego w naszej dzielnicy.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny turniej, który mamy nadzieję na stałe zagości w naszym kalendarzu zawodów sportowych.