„Zima w szkole 2017”

W pierwszym tygodniu ferii (od 30. 01 – 03.02 ) w ramach akcji „Zima w szkole 2017” na terenie naszej placówki odbyły się zajęcia zorganizowane dla dzieci pozostających w domach.

Wzięło w nich udział 78 uczniów. Zajęcia prowadzone były w  5 grupach. Uczniowie klas IV- VI (35 uczniów) brali udział w zajęciach komputerowych prowadzonych przez p. M. Pastułę  i taneczno- muzycznych prowadzonych przez p. E. Grządziel. W ramach zajęć dla grup starszych zorganizowano wyjście na kręgle do MC Donalda i Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Natomiast dzieci z klas I-III uczestniczyli w zajęciach : teatralno – filmowych prowadzonych przez p. E. Karwat, tanecznych prowadzonych przez p. B. Wróbel i artystycznych „Mały artysta” prowadzonych przez p. M. Nodzyńską.  Dla grup młodszych zorganizowano wyjścia do Centrum Zabaw Dziecięcych GIBON i Arteteki.

W czasie tego tygodnia odbyły się  również spotkania, w których brali udział wszyscy uczestnicy akcji „Zima w szkole”, w związku z tym  uczniowie uczestniczyli  w :

• spotkaniu profilaktycznym z policją, które dotyczyło bezpiecznych ferii,

* spotkaniu z panią Martą Saciuk, która przeprowadziła zajęcia artystyczne połączone z wykonaniem przez uczniów instrumentów   muzycznych z różnych materiałów,

• wyjściu do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w ramach którego dzieci uczestniczyły w warsztatach orgiami, kaligrafii japońskiej i furoshiki,
  • wyjściu do Multikina na film „Sing”,
  •   dyskotece   karnawałowej z DJ WITO, w czasie której uczniowie zaprezentowali swoje talenty .

Podczas podsumowania „Zimy w szkole 2017” dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy
i słodkie upominki .