Nagrody rozdano!

Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi: inspiracje literackie” zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie został rozstrzygnięty. Honorowym Patronatem konkurs objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego, Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Celem konkursu, zgodnie z  polityką oświatową, było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych i informatycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw.  Zadania uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych różniły się między sobą: uczniowie klas I-III szkół podstawowych wykonywali pracę plastyczną,
a starsi uczniowie, od klasy IV szkoły podstawowej, przygotowywali pracę literacką.
Konkurs odbywał się pod hasłem: „Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem”.

Uczennice naszej szkoły Małgorzata Turko z kl. IIa i Weronika Sidor z kl. IIId otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni uczniowie wzięli  udział w gali podsumowującej konkurs, która odbyła się
w dniu 3 marca 2017 roku w Dworze Czeczów w Krakowie.