Dzień Dziecka 2017

„Wszystkie dzieci nasze są” pod tym hasłem 1 czerwca odbyła się na terenie szkoły uroczystość z okazji Dnia Dziecka, której inicjatorami były panie Monika Nodzyńska i Halina Kłonica.

W tym dniu na uczniów klas I-III czekało wiele atrakcji i niespodzianek. W pierwszej części nasi uczniowie oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 14 obejrzały przedstawienie „Jak Internet zmienił Kapturka” wg autorskiego tekstu pani Moniki Nodzyńskiej i Haliny Kłonicy. Niespotykana dotąd obsada nauczycieli i rodziców spotkała się z aplauzem dzieci. Po przedstawieniu pani instruktor tańca przeprowadziła zabawy taneczno – ruchowe.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci radośnie spędziły czas. Każdy uczestnik zabawy znalazł coś dla siebie. Przygotowane wokół szkoły stoiska przyciągały dzieci do podjęcia różnorodnych działań – puszczania baniek mydlanych, robienia zwierzaków i stworków z balonów i ze spinaczy, malowania odlewów gipsowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska „badawcze”, układanie piramidy z kubków i gry planszowe. Jednak największą frajdę sprawiło koło fortuny przygotowane przez pana konserwatora.  Na boisku uczniowie mogli wsiąść do szybowca, samochodu wojskowego czy też zająć miejsce w samochodzie Inspekcji Ruchu Drogowego. Uczniowie także uczestniczyli               w zajęciach „Co wiemy o dźwięku?”

Rodzice i opiekunowie z klas Ia, Ib, IIa, IId, IIe, IIIa  dzięki przygotowanym atrakcjom, sprawili, że ten dzień dostarczył dzieciom wiele radości. Współpraca na płaszczyźnie nauczyciel – rodzic przyniosła znakomite efekty. Dziękujemy Rodzicom, Radzie Rodziców Szkoły za zaangażowanie się               i wsparcie finansowe przedsięwzięcia.