Pszczółki – wycieczka klasy Ib i IIe

W piątek 9 czerwca klasa Ib i IIe wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pszczółki” . Dzieci miały możliwość wzięcia  udziału  w zajęciach edukacyjnych  prowadzonych przez pszczelarza w pracowni pszczelarskiej.

Podczas zajęć dowiedziały się, jak wyglądają  narzędzia  pasieczne, mogły degustować miód oraz wysłuchały  bajkowej prezentacji „Życie rodziny pszczelej w ciągu roku”. Poznały również tajniki wypieku chleba, samodzielnie wyrabiały ciasto na bułeczki oraz rogaliki z konfiturą śliwkową. Kolejną atrakcją wycieczki było obejrzenie makiety bitwy pod Racławicami, autorstwa Janusza Króla.  Wysłuchaliśmy również opowiadania o życiu Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły oraz przebiegu bitwy pod Racławicami. Była to bardzo pouczająca lekcja historii.  Niezwykle ciekawe okazały się warsztaty pisania gęsim piórem, podczas których uczniowie wysłuchali fragmentów „Pana Tadeusza” . Na koniec naszego pobytu mogliśmy  poszaleć w pięknym i malowniczym ogrodzie oraz pokarmić gęsi.

W czasie pobytu w gospodarstwie „Pszczółki”  świetnie się bawiliśmy – szkoda, że czas tak szybko mija i nim się zorientowaliśmy, musieliśmy wracać do Krakowa.