Z wizytą w Galerii „Drzewiej”

6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy Ia i IIa z uśmiechem na twarzach pojechali na wycieczkę do Poręby Żegoty, w której mieści się Galeria „Drzewiej” prowadzona przez państwa Góreckich.

Od rana słońce było naszym sprzymierzeńcem i dzięki bezchmurnej pogodzie dzieci doskonale się bawiły. Miały czas na granie w piłkę, zabawy w piaskownicy. Jednak największą atrakcją okazały się zwierzęta, które można było oglądać, a niektóre nawet dokarmiać. Uczestniczyły w zawodach – rzucanie podkową do celu, strzelanie z łuku. Najlepsi w tych dyscyplinach otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Klasy wzięły także udział w warsztatach artystycznych. Zwiedziły pracownię rzeźbiarza oraz poznały ginące zawody. Malowały także według własnej inwencji twórczej drewniane koguciki                    i rzeźbiły w drzewie. Do Krakowa wracały usatysfakcjonowane i pełne wrażeń.