„Bezpieczna droga do szkoły”

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w październiku w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej.

Uczniowie klas I – III podczas okolicznościowych zajęć zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dodatkowo uczniowie klas I pod opieką nauczycieli udali się na przyszkolne skrzyżowanie, gdzie pod fachowym okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.
W celu poprawy widoczności dzieci na drodze i ograniczenia wypadków z udziałem uczniów, wszyscy uczniowie nauczania wczesnoszkolnego zostali wyposażeni w elementy odblaskowe ufundowane przez PZU S.A.