Ulica Pomorska

11 września 2020 r. przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wraz z opiekunem uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej oraz apelu poległych ku czci ofiar gestapo przy ulicy Pomorskiej 2 w Krakowie.

Co roku we wrześniu uroczystość organizowana jest przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oddział Ulica Pomorska, pragnąc w ten sposób zachować w pamięci krakowian tragiczną historię domu przy ulicy Pomorskiej 2, przejęcia przez niemieckie formacje policyjne Domu Śląskiego.
W obchodach wzięli udział kombatanci, przedstawiciele władz Krakowa, kompania honorowa Wojska Polskiego, uczniowie krakowskich szkół oraz mieszkańcy Krakowa i Małopolski. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tej żywej lekcji historii.