TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O MISTRZOSTWO DZIELNICY III ORAZ PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

Organizatorem turnieju siatkówki była Szkoła podstawowa Nr 95. Tradycyjnie w naszych dzielnicowych zmaganiach uczestniczyły reprezentacje Szkół : SP 2, SP 64, SP 95 i SP 114. Nie ukrywam, że mieliśmy problem ze składem ponieważ równocześnie odbywał się turniej piłki nożnej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży i próbne egzaminy klas siódmych. Na szczęście udało się pokonać wszystkie trudności i zagraliśmy w turnieju trochę zmienionym składem ( zwłaszcza chłopcy).

Graliśmy systemem „każdy z każdym”, jeden set grali chłopcy, a drugi dziewczęta. W przypadku remisu rozgrywany był tie-break, w którym drużyna składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców.
Rywalizacja w zawodach dzielnicowych jest ogromna i niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Do tego dołączyła świadomość, że to ostatnie zawody klas ósmych.
W tym turnieju zajęliśmy III miejsce. Triumfowali gospodarze, tj. SP 95, drugie miejsce zajęła SP 114, a czwarte SP 2.
Wystąpiliśmy w składzie :
Dziewczęta : Agata Berlińska, Róża Zegan, Julia Chorabik, Wiktoria Lizinkiewicz, Urszula Cybulska, Dominika Kulpa, Eliza Mulewicz, Daria Sromek.
Chłopcy : Mateusz Chodlewski, Konrad Dzierwa-Strzelecki, Illia Mukoied, Filip Leśniak, Miłosz Grzonka, Szymon Lebiedowicz, Filip Rosak.

Jak wcześniej wspomniałem, były to ostatnie zawody klas ósmych. I w tym
miejscu chciałem bardzo podziękować wszystkim reprezentantom naszej
Szkoły, którzy przez kilka lat rywalizowali na szkolnych arenach odnosząc
wiele cennych zwycięstw. Pozwolę sobie wymienić ósmoklasistów, którzy
najczęściej reprezentowali Szkołę w różnego rodzaju zawodach sportowych na przestrzeni kilku lat :
Daria Sromek 8c, Eliza Mulewicz 8c, Dominika Kulpa 8c, Miłosz Grzonka 8c,
Urszula Cybulska 8c, Wiktoria Lizinkiewicz 8b, Filip Leśniak 8b, Julia Chorabik 8b, Nikodem Stefańczyk 8b, Wiktor Kwiatek 8b, Yurii Kryvokhyzha 8b, Mateusz Fugiel 8b, Aleksander Ciarka 8b, Wiktor Banasik 8b, Kacper Baran 8a, Jakub Baran 8a, Krystian Michalik 8c, Kacper Woch 8c, Maja Dudek 8a, Wiciejowski Mateusz 8b, Oliwia Romaniuk 8c , Mateusz Lukoszek 8b.
Gratulujemy i bardzo dziękujemy za wkład pracy i dostarczenie wielu
sportowych emocji. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i w sporcie
w nowych szkołach.
Na zakończenie parę słów podsumowania. W tym roku szkolnym